Karavan

Vitajte priatelia. Na tejto stránke vám predstavujeme miesto RABAC, kde chodíme na dovolenku už 13 rokov. Tak sa nám tu zapáčilo, že sme sa rozhodli aj vám sprostredkovať dovolenku na tomto úžasnom mieste. 

 

Online web kamera na prístavnom móle v Rabaci ukazuje aktuálne počasie . Otáča sa každé 3min.

 

Po kliknutí na tento odkaz zobrazíte online webkameru v Rabaci

 

Rabac je bývalá malá rybárska dedinka na východnej strane Istrie na brehu malého zálivu oproti ktorému vidieť ostrov Cres. V súčasnosti je súčasťou 4km vzdialeného historického baníckeho mesta Labin. Rabac nazývaný aj  perla Kvarneru je najnavštevovanejšie turistické miesto východného pobrežia Istrie. 

Na začiatku zálivu sa nachádza Camp Oliva v ktorom sú umiestnené karavany. Kemping Oliva spolu s tromi hotelmi Narcis, Hedera, Mimosa tvoria jeden spoločný resort, čo hlavne kempu pridáva na atraktivite.

Všetky zariadenia v areáli:  6 bazénov, tenisové a golfové hriská, tenisové kurty a volejbalové, futbalové ihriská sú prístupné hotelovým hosťom, ako aj hosťom z kempu. 

Karavany sú umiestnené v hornej časti kempu cca 250m od mora. K moru sa ide po rovine cestičkami pomedzi karavany a stany. Cca 20m od karavanov sú spločné sociálne zariadenia (pred sezónou 2019 novo rekonštruované), ktoré sú celodenne čisto udržiavané. 

Pláž je kamienková mierne klesajúca do mora (ešte 20m od brehu sa dospelá osoba postaví. V mori cca. 3m  od brehu je je piesok. Výhoda je že tu nie sú ježkovia - nemajú radi piesok.

Mimo zálivu sa nachádzajú otvorené pláže na ktorých je aj vlnobitie - to je vhodnejšie pre dospelých.

 

Od kempu po pobreží vedie pešia promenáda dlhá 4 kilometre plná obchodíkov, reštaurácií, kaviarní a úžasných zmrzlinární. 

 

Každý večer je promenáda plná ľudí a tak ten, kto nemá záujem len o tichý kemp si príde tiež na svoje.

Môže sa ísť poprechádzať, niečo nakúpiť, posedieť na terasách reštaurácií, zatancovať si, alebo

 osláviť výročie svatby :) ako my.