Okolie


Kemping: 
Camp Oliva je kemp s veľmi dobrým hodnotením a jeho výhodou je, že je súčasťou rezortu Maslinica so štyrmi 3-5 hviezdičkovými hotelmi. V okolí kempu je les, ktorý zabezpečí príjemné večerné ochladenie aj v letných horúčavách.

 

Kemp má štyri objekty so sociálnymi zariadeniami od recepcie až po pláž. Všetky sú čisto udržiavané a voľne dostupné. Najbližšie sú 60m a 20m od karavanov. Je v nich dostatok cca po 10 wc a 10 spŕch v každom oddelení pre dámy a pánov.

V blízkosti 50m sú  futbalové hriská ,tenisové kurty, minigolf, stolnotenisové stoly, 6 bazénov, trampolíny a tobogan

.  

Na pláži sú hotelové platené lehátka a za chodníkom cca. 10 m od vody sú bezplatné - patriace kempu. Len ich treba ráno obsadiť. V mori je postavený nafukovací lezecký hrad. Pláž je kamienková a cca 2m vo vode piesok.

Bazény sú dostupné na týždeň za 3,5Eura na osobu náramky sa dajú kúpiť na recepcii. V kempe je reštaurácia Maslinica grill. Veľa reštaurácií sa nachádza na promenáde, alebo vyššie od nej. Je tam veľmi široký výber stravovacích možností aj v rôznych cenových hladinách. V prípade záujmu je možné objednanie stravovania na recepcii kempu a stravuje sa v hoteloch.

Blízke okolie kempu:

  • Cca 200m nad kempom za recepciou je  kaňon s krasovými jazierkami v ktorých je priezračná tyrkysová voda
  •  

 

  • Promenáda  v dedinke Rabac je dlhá cez 4 km a ide po celej dĺžke nad hladinou mora. Dá sa po nej prechádzať, alebo za rána aj bicyklovať, alebo korčuľovať. Večer sú na nej otvorené reštaurácie s terasami, krčmičky, obchodíky so suvenírmi.  Je plná ľudí a atrakcií, ako aj vynikajúcich zmrzlinární.

 

  • Prístavné mólo nie je len  plné  jácht, výletných lodí, ale konajú sa tam aj vystúpenia folklórnych skupín, kapiel, alebo trhy s ochutnávkami tradičných jedál

 

 

  •    

  • Na konci promenády sú otvorené pláže s vlnobitím. Možné je tam dopraviť sa autom, alebo vláčikom

  • Na pravo od kempu nie sú pláže, ale skalnaté pobrežie z ktorého najvýraznejšia je bývalá nakládková stanica bauxitu. Je zaujímavá tým, že sa dá z nej skákať do mora. Ďalej sa dá dostať len člnom, ktorý sa dá požičať
  • Asi v polovici promenády je kostolík sv. Andreja, kde sú denne sv. omše o 09:30 a v nedeľu je medzinárodná o 10:00.

  • Nad promenádou sa tiahnu uličky Rabacu až po horný Rabac, odkial je nádherný výhľad na celý Kvarnerský záliv a ostrov Cres 

 

LABIN : nad mestečkom Rabac sa nachádza bývalé banícke mesto Labin s nádherným starým stredovekým mestom talianskeho typu nazývaným Stary Grad.

 Stary Grad sa navštíviť hlavne počas leta, keď sú v utorky večer organizované prehliadky mesta v doprovode slovenskej sprievodkyne.

V Labine sú aj dva kostoly farský v Starom Grade a Františkánsky na hlavnom  námestí. Sv. omše tam bývajú v soboty večer, v nedeľu do obeda a večer.

Labin taktiež využívame na nákupy. Sú tam tri veľké supermarkety Lidl, Plodine a Merkur. Ceny sú cca o 5-10% vyššie ako u nás, ale je to bez problémov a v mnohých prípadoch aj lacnejšie.

Pozri si aktuálne katalógy:

Taktiež na námestí v Labine, ktoré je nenápadné je v jednom podchode veľká krytá klimatizovaná miestna tržnica s miestnymi čerstvými produktami a rybacím trhom, kde si taktiež môžete nakúpiť.

 

Výlety loďou:

Na výlety loďou vám odporúčame využiť služby nášho kamaráta, ktorý sa volá Davor a určite vás počas pobytu aj osobne navštívi. Vlastní tri lode Monsun, Flipper a žltú ponorku. Lode si môžete večer pozrieť v prístave a môžete sa aj prejsť po palubách.

Davor ponúka celodenné výlety na Cres, do jaskýň alebo len výhliadky. Sú to výlety s kúpaním, prehliadkou mestečiek, stravou. Oplatí sa ísť a poskytne vám aj nejakú zľavu

 

Pozri si video z výletu:  https://youtu.be/3oq5qGFND60